”

Öitä hävyttömän kauniita.

Unen ja valvetilan rajalla tapahtuu asioita, joita

ei muisteta herätessä.

Kauppareissu, kotimatka, minä, vaimo ja 3v poika. Katsoin taivaalle ja siellä oli

jotain sinne kuulumatonta.

”

Yö 2018 on Lahden Muotoiluinstituutin valokuvausopiskelijoiden toteuttama valokuvakalenteri. Kirja jatkaa jo

1970-luvulla alkanutta perinnettä.

Se on toteutettu kokonaan opiskelijavoimin ja  projektin tuotto käytetään opintomatkaan.

• Koko 185 x 130 x 16mm

• Pehmeät kannet (300g paperi) ja kohdelakkaus

• Kalenterikuukaudet ja valokuvasarjat

• Lopussa muistiinpanosivut

• 224 sivua (paperi: cyclus offset 115g)

• 69 Valokuvaa

• Vuosikalenterit 2018 ja 2019

• Kielet suomi ja englanti

• Painettu Suomessa

 

Tilaa kalenteri alla olevalla kaavakkeella.

Lähetämme maksutiedot sähköpostiisi, kun olemme käsitelleet tilauksesi.

Required

Required

Submitting Form...

The server encountered an error.

Kiitos tilauksestasi!

Required

Required

Required

Required

Required

Required

Required

Required

25 €/KPL

Ongelmatilanteissa ota yhteyttä:

markkinointi@kalenteri2018.fi

Tekijät:

Henri Airo

Toivo Heinimäki

Heidi Holma

henri.airo@gmail.com

toivohe@gmail.com

heidi.holma@hotmail.com

Ninni Lahti

Sampsa Laine

Emilia Linna

ninni@ninnilahti.com

sampsa_laine@hotmail.com

emilia.linna@windowslive.com

Elena Liseytseva

Eve Nieminen

Sonja Ovaskainen

liseytsevaelena@yahoo.com

eveniemin@gmail.com

sonja@sonjaovaskainen.com

Karoliina Redsven

Anastasia Sorokina

Ananya Tanttu

karoliina.redsven@kymp.net

nsts.1srkn@gmail.com

@ananyalinnea

ananyatanttu.com

Antti Turunen

Jere Viinikainen

antti@anttiturunen.com

contact@jereviinikainen.fi

@jereviinikainen

Below the Horizon

Eng

Yö ei ole nukkumista varten. Vuorokauden pimeäksi ajaksi määriteltyyn aikaan kätkeytyy paljon asioita, jotka jäävät meiltä huomaamatta.

Miltä yö näyttää ufotutkijalle tai snägärikokille? Millainen on Suomen yötön yö? Tekeekö yö ihmisestä yksinäisen vai vapautuneen?

Mitä yö on, jos se ei ole vain pimeää?

Lähdimme tutkimaan, mitä tapahtuu,

kun valo siirtyy horisontin taakse.

 

TILAA